Janakkalan Jana ry Yleisurheilu

Aikataulu

Alla vuoden 2021 aikataulu
Alustava aikataulu julkaistu 6.7.2021 11:25
Perjantain lopullinen aikataulu julkaistu 15.7.2021 21:19
Lauantain ja sunnuntain lopulliset aikataulut julkaistu 16.7.2021 21:!3

Perjantai 16.7. LOPULLINEN AIKATAULU

17.00 N17/N19 kiekko
N30-50 kuula
17.15 N17 100m aj.
17.20 M17/M19 pituus
17.35 M30-50 100m
17.45 N30-50 100m
17.55 N19 100 m
18.00 N17 100 m
18.05 PALKINTOJENJAKO
18.10 M19 100 m N30-45 pituus
18.13 M17 100 m
18.20 M30-50 kuula
18.30 N19 800 m
18.50 PALKINTOJENJAKO
19.00 M19 200 m M30-50 keihäs
19.10 N19 200 m M30-45 pituus
19.20 M30-50 200m
19.30 N30-50 200m
20.05 M17 400 m N17/19 kuula N17/19 3-loikka
20.15 N17 400 m N30-50 kiekko
PALKINTOJENJAKO

Lauantai 17.7. LOPULLINEN AIKATAULU

10.00 P15 100m aj P11 korkeus
T12 pituus (pituus 2)
P13 pituus (pituus 1)
T10/P10 kiekko
T11 kuula
10.20 T15 80m aj
10.50 T13 60m aj T10 korkeus
11.00 T15 3-loikka (pituus 1)
11.05 P13 60m aj
11.15 PALKINTOJENJAKO P13 kuula
11.25 P12 60m aj
11.30 T12 60m aj P10 korkeus
11.45 PALKINTOJENJAKO T15 keihäs (hp1)
11.55 T13 kuula
12.00 T10 60m aj P12 pituus (pituus 2)
12.15 T11 60m aj
12.20 P9 korkeus
12.30 P11 60m aj
12.40 P10 60m aj
12.50 PALKINTOJENJAKO
13.00 T13 pituus (pituus 1)
13.10 T9 40m
13.15 T11 korkeus P10 keihäs (hp2)
13.15 P15 keihäs (hp1)
13.30 P9 40m
13.40 PALKINTOJENJAKO P11 kuula
14.05 T11 keihäs (hp1)
14.10 T10 150m
14.25 T9 150m
14.30 T12 kuula
14.35 P11 150m T15 korkeus T9 keihäs (hp2)
14.45 PALKINTOJENJAKO P15 3-loikka (pituus 1)
14.50 T10 keihäs (hp1)
14.55 P9 150m
15.05 P10 150m
15.15 T11 150m
15.25 PALKINTOJENJAKO P12 kuula
15.30 T13 200m P15 korkeus P9 keihäs (hp2)
P11 keihäs (hp1)
15.45 P13 200m
15.55 T12 200m
16.15 P12 200m
16.25 PALKINTOJENJAKO
16.30 P15 800m
16.40 T15 800m
PALKINTOJENJAKO

Sunnuntai 18.7. LOPULLINEN AIKATAULU

10.00 T15 100m T12/P12 seiväs
P9 kuula
T11 pituus (pituus 2)
P13 keihäs
10.30 P15 100m T15 pituus (pituus 1)
10.50 PALKINTOJENJAKO
11.00 T13 keihäs
11.05 P12 60m
11.15 P11 60m T9 kuula
11.25 P13 60m
11.35 T10 60m
11.50 PALKINTOJENJAKO P11 kiekko
12.00 P9 pituus (pituus 2)
12.10 T12 60m P15 kuula
12.30 T13 60m T10 pituus (pituus 1)
12.40 P10 60m T12 keihäs
12.55 T11 60m
13.00 PALKINTOJENJAKO P10 kuula
T15 seiväs
13.35 T9 pituus (pituus 2)
13.45 P15 300m P13 korkeus
14.00 T15 300m T11 kiekko
14.10
14.25 PALKINTOJENJAKO P15 pituus (pituus 1) T10 kuula
14.30
14.35 P15 2000m P10 pituus (pituus 2)
14.45 T15 2000m
14.50 PALKINTOJENJAKO
15.00 T13/T12 1000m T9 korkeus
P15 seiväs
15.10 P12 keihäs
15.20 T10/T11 1000m
15.25 T15 kuula
15.30 P11 pituus (pituus 1)
15.40 P10/P11 1000m
15.55 PALKINTOJENJAKO T13 korkeus
15.50 P12/P13 1000m
16.00 P9/T9 1000m
PALKINTOJENJAKO

Lyhenteiden selitykset:
pituus 1 = juoksusuoranmaalin puoleinen hyppypaikka
pituus 2 = 100m lähtöä lähinnä oleva hyppypaikka
hp1 = keihäänheittopaikka heittohäkin vieressä
hp2 = keihäänheittopaikka seiväspaikan vieressä