Yhteystiedot

Toimisto ja laskutusosoite: 
Kuumolatalo (käynti takaovesta, toimisto yläkerrassa)
Janakkalan Jana yleisurheilu
Kuumolantie 11
14200 Turenki

Y-tunnus 0147508-3

Valmennus- ja liikuntatoiminta

Valmennuspäällikkö (yli 13-vuotiaiden toiminta)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Nuorisopäällikkö (alle 14-vuotiaiden toiminta)
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Janan ohjaajat ja valmentajat 2018–2019

Turenki

4–5-vuotiaat ja 6–7-vuotiaat
Jemina Virtanen
8–9-vuotiaat
Nilla Rättyä
10–11-vuotiaat
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info
12–13-vuotiaat, valmennusryhmä
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info
14–17-vuotiaat, valmennusryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
18–23-vuotiaat, valmennusryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Heittoryhmä
Mikko Halvari, puh. 040 763 6399, mikko.halvari(at)gmail.com
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, puh. jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Juoksuryhmä
Petteri Aalto, puh. 044 976 1885, petteri.aalto(at)kiipula.fi

Tervakoski

4–5-vuotiaat ja 6–7-vuotiaat
Tessa Kallio

8–9-vuotiaat ja 10–13-vuotiaat
Jenna Pohjonen

Parola

Aikuisliikunta

Yu-klubi
Auvo Pasanen, puh 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Juoksuklubi
Jarmo Väisänen, puh. 040 451 0310, jarmo.vaisanen(at)janakkalanjana.info
Juoksu- ja maratonkoulut     
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Äijätreenit
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Äijätreenien vertaisohjaajat
Auvo Pasanen (Tervakoski), puh 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com
Auvo Taponen (Turenki), puh. 040 736 2553, auvo.taponen(at)gmail.com

Markkinointi

Myyntipäällikkö
Eero Santanen, puh. 040 546 7171, eero.santanen(at)janakkalanjana.info

Yleisurheilujaoston johtoryhmä 2019

Puheenjohtaja
Sami Jalonen
, puh. 050 486 9099, sami.jalonen(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Petteri Aalto
, puh. 044 976 1885, petteri.aalto(at)kiipula.fi

Taloussihteeri
Anu Virtanen, puh. 0400 369 790, anu.virtanen(at)janakkalanjana.info

Markkinointipäällikkö
Eero Santanen, puh. 040 546 7171, eero.santanen(at)janakkalanjana.info

Tiedottaja
Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya(at)gmail.com

Johtoryhmän jäsenet

Risto Kallionpää, puh. 040 179 3838, 4est4ever@gmail.com
Anne Räkköläinen, anne.rakkolainen@gmail.com

Esittelijät

Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Tiimit

Ensiaputiimin vastaava

Kioski- ja huoltotiimin vastaava
Erja Niemi

Kilpailutiimi

Valmennustiimi
Jari Kataja
Petteri Aalto
Markku Stenroth
Auvo Pasanen
Arto Nousiainen

Tiimit-projektin avulla Jana yleisurheilu uudistaa toimintatapojaan siirtymällä tiimityöskentelyyn. Jos haluat olla mukana viemässä janakkalalaista yleisurheilua Suomen huipulle, tule mukaan!