Yhteystiedot

Toimisto ja laskutusosoite: 
Kuumolatalo (käynti takaovesta, toimisto yläkerrassa)
Janakkalan Jana yleisurheilu
Kuumolantie 11
14200 Turenki

Y-tunnus 0147508-3

Valmennus- ja liikuntatoiminta

Valmennuspäällikkö (yli 14-vuotiaiden toiminta)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Nuorisopäällikkö (alle 14-vuotiaiden toiminta)
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Janan ohjaajat ja valmentajat 2017–2018

Turenki

3–4-vuotiaat ja 5–6-vuotiaat
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari(at)luukku.com
7–8-vuotiaat
Meseret Thitz
7-9-vuotiaiden päiväryhmä
Meseret Thitz
9–11-vuotiaat
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info
12–13-vuotiaat, valmennusryhmä
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info
14–17-vuotiaat, valmennusryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
18–23-vuotiaat, valmennusryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Heittoryhmä
Mikko Halvari, puh. 040 763 6399, mikko.halvari(at)gmail.com
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, puh. jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Juoksuryhmä
Petteri Aalto, puh. 044 976 1885, petteri.aalto(at)kiipula.fi

Tervakoski

3–4-vuotiaat ja 5–6-vuotiaat
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari(at)luukku.com
7–9-vuotiaat
Riina Oinonen
10–13-vuotiaat
Riina Oinonen

Parola

4–5-vuotiaat
Julia Saarinen, puh. 050 572 0252, julia.a.saarinen(at)hotmail.com
6–7-vuotiaat
Julia Saarinen, puh. 050 572 0252, julia.a.saarinen(at)hotmail.com
8–10-vuotiaat
Julia Saarinen, puh. 050 572 0252, julia.a.saarinen(at)hotmail.com

Aikuisliikunta

Yu-klubi
Auvo Pasanen
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Juoksuklubi
Jarmo Väisänen, puh. 040 451 0310, proffa65(at)gmail.com
Juoksu- ja maratonkoulut     
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Äijätreenit
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Äijätreenien vertaisohjaajat
Auvo Pasanen (Tervakoski), puh 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com
Auvo Taponen (Turenki), puh. 040 736 2553, auvo.taponen(at)gmail.com

Markkinointi

Markkinointipäällikkö
(mm. yhteistyösopimukset ja KiipFIT-markkinointi)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Yleisurheilujaoston johtoryhmä 2018

Puheenjohtaja

Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja

Auvo Pasanen, puh. 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com

Johtoryhmän jäsenet

Sami Jalonen, puh. 050 486 9099, sami.m.jalonen(at)kolumbus.fi
Risto Kallionpää
Anu Virtanen

Esittelijät

Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Tiimit

Ensiaputiimin vastaava
Heli Kortelainen

Kioski- ja huoltotiimin vastaava
Erja Niemi

Kilpailutiimi
Kari Liukkonen
Auvo Pasanen
Jouko Koskinen
Päivi Pohjonen
Petteri Aalto
Auli Aalto
Sami Jalonen
Minna Ranki
Jari Kataja
Pirjo Rättyä
Markku Stenroth
Tuomo Vanhala

Valmennustiimi
Jari Kataja
Petteri Aalto
Jouko Koskinen
Markku Stenroth
Auvo Pasanen
Arto Nousiainen

Tiimit-projektin avulla Jana yleisurheilu uudistaa toimintatapojaan siirtymällä tiimityöskentelyyn. Jos haluat olla mukana viemässä janakkalalaista yleisurheilua Suomen huipulle, tule mukaan!

Lisätietoja: Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya(at)gmail.com