Yhteystiedot

Toimisto ja laskutusosoite: 
Kuumolatalo (käynti takaovesta, toimisto yläkerrassa)
Janakkalan Jana yleisurheilu
Kuumolantie 11
14200 Turenki

Y-tunnus 0147508-3

Valmennus- ja liikuntatoiminta

Valmennuspäällikkö (yli 13-vuotiaiden toiminta)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Nuorisopäällikkö (alle 14-vuotiaiden toiminta)
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Janan ohjaajat ja valmentajat

Turenki

4–5-vuotiaat, liikuntaleikkikoulu
Noora Jakobsson ja Jenniina Virtanen
6–7-vuotiaat, yleisurheilukoulu
Noora Jakobsson
8–9-vuotiaat, yleisurheilukoulu
Ronja Kallionpää
10–11-vuotiaat, valmennusryhmä
Arto Nousiainen, Noora Jakobsson ja Petteri Aalto
12–13-vuotiaat, valmennusryhmä
Arto Nousiainen, Esa Virkki ja Petteri Aalto
Pika- ja aitajuoksuryhmä
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info
Esa Virkki
Petteri Aalto
Hyppyryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Jouko Koskinen (seiväs ja korkeus)
Esa Virkki
Heittoryhmä
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info (yli 17-v. kiekko ja kuula)
Ville Halvari (alle 17-v. kaikki heitot)
Pasi Kuusinen (yli 17-v. keihäs)
Esa Virkki
Kestävyysjuoksuryhmä
Jarmo Väisänen, puh. 040 451 0310, jarmo.vaisanen(at)janakkalanjana.info
Petteri Aalto, puh. 044 976 1885, petteri.aalto(at)verve.fi
Esa Virkki

Tervakoski

4–5-vuotiaat
Aleksandra Vaurasalo
6–7-vuotiaat
Aleksandra Vaurasalo
8–13-vuotiaat
Aleksandra Vaurasalo

Aikuisliikunta

Yu-klubi
Auvo Pasanen, puh 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Juoksuklubi
Jarmo Väisänen, puh. 040 451 0310, jarmo.vaisanen(at)janakkalanjana.info
Juoksu- ja maratonkoulut     
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Äijätreenit
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info

Äijätreenien vertaisohjaajat
Auvo Pasanen (Tervakoski), puh 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com
Auvo Taponen (Turenki), puh. 040 736 2553, auvo.taponen(at)gmail.com

Markkinointi

Myyntipäällikkö
Eero Santanen, puh. 040 546 7171, eero.santanen(at)janakkalanjana.info

Yleisurheilujaoston johtoryhmä 2020

Puheenjohtaja
Sami Jalonen
, puh. 050 486 9099, sami.jalonen(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Petteri Aalto
, puh. 044 976 1885, petteri.aalto(at)verve.fi

Taloussihteeri
Anu Virtanen, puh. 0400 369 790, anu.virtanen(at)janakkalanjana.info

Myyntiipäällikkö
Eero Santanen, puh. 040 546 7171, eero.santanen(at)janakkalanjana.info

Tiedottaja
Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya(at)gmail.com

Johtoryhmän jäsenet

Anne Räkköläinen, anne.rakkolainen@gmail.com

Esittelijät

Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Arto Nousiainen, puh. 045 273 5828, arto.nousiainen(at)janakkalanjana.info

Tiimit

Ensiaputiimin vastaava

Kioski- ja huoltotiimin vastaava
Erja Niemi

Kilpailutiimi

Valmennustiimi
Jari Kataja
Petteri Aalto
Markku Stenroth
Auvo Pasanen
Arto Nousiainen

Tiimit-projektin avulla Jana yleisurheilu uudistaa toimintatapojaan siirtymällä tiimityöskentelyyn. Jos haluat olla mukana viemässä janakkalalaista yleisurheilua Suomen huipulle, tule mukaan!