Aikataulu

Lopulliset aikataulut julkaistu 17.7.2020 14:23
Merkinnät aikatauluissa: M = myöhästetty alustavasta aikataulusta ja A = aikaistettu alustavasta aikataulusta.

Perjantai 17.7. Lopullinen aikataulu

17.00 M17 110m aj. N17/N19 kiekko N30-50 kuula
17.15 N17 100m aj. M
17.20 M17/M19 pituus A
17.35 M30-50 100m M
17.45 N30-50 100m M
17.55 N19/17 100 m
18.05 PALKINTOJENJAKO
18.10 M19/M17 100 m M M17/M19 keihäs
18.20 M30-50 kuula A N30-45 pituus
18.30 N19 800 m
18.50 PALKINTOJENJAKO
19.00 M19 200 m M30-50 keihäs M30-45 pituus
19.10 N19 200 m
19.20 M30-50 200m
19.30 N30-50 200m
20.05 M17 400 m N17/19 kuula N17/19 3-loikka
20.15 N17 400 m N30-50 kiekko
PALKINTOJENJAKO

Lauantai 18.7. Lopullinen aikataulu

10.00 P15 100m aj P11 korkeus T10/P10 kiekko
T12 pituus (pituus 2) T11 kuula
P13 pituus (pituus 1)
10.20 T15 80m aj
10.50 T13 60m aj T10 korkeus
11.00 T15 3-loikka (pituus 1) P9 keihäs (hp1)
11.05 P13 60m aj
11.15 PALKINTOJENJAKO P13 kuula
11.25 P12 60m aj
11.30 T12 60m aj P10 korkeus
11.45 PALKINTOJENJAKO
11.55 T13 kuula
12.00 T10 60m aj P12 pituus (pituus 2) T15 keihäs (hp1)
12.15 T11 60m aj
12.20 P9 korkeus
12.30 P11 60m aj
12.40 P10 60m aj
12.50 PALKINTOJENJAKO
13.00 T13 pituus (pituus 1)
13.10 T9 40m
13.15 T11 korkeus P10 keihäs (hp2)
13.15 P15 keihäs (hp1)
13.30 P9 40m
13.40 PALKINTOJENJAKO P11 kuula
13.55 T11 keihäs (hp1)
14.10 T10 150m
14.25 T9 150m
14.30 T12 kuula
14.35 P11 150m T15 korkeus T9 keihäs (hp2)
14.40 T10 keihäs (hp1)
14.45 PALKINTOJENJAKO P15 3-loikka (pituus 1)
14.55 P9 150m
15.05 P10 150m
15.15 T11 150m P11 keihäs (hp1)
15.25 PALKINTOJENJAKO P12 kuula
15.30 T13 200m P15 korkeus
15.45 P13 200m
15.55 T12 200m
16.15 P12 200m
16.25 PALKINTOJENJAKO
16.30 P15 800m
16.40 T15 800m
PALKINTOJENJAKO

Sunnuntai 19.7. Lopullinen aikataulu

10.00 T15 100m T12/T15 seiväs P13/T13 keihäs A
T11 pituus (pituus 2)
10.30 P15 100m T15 pituus (pituus 1)
10.50 PALKINTOJENJAKO P9/T9 kuula
11.05 P12 60m
11.15 P11 60m
11.25 P13 60m
11.35 T10 60m
11.50 PALKINTOJENJAKO P11 kiekko
12.00 P12/P15 seiväs
P9 pituus (pituus 2)
12.10 T12 60m P15 kuula
12.30 T13 60m T10 pituus (pituus 1)
12.40 P10 60m T12 keihäs
12.55 T11 60m
13.00 PALKINTOJENJAKO P10 kuula
13.30
13.35 T9 pituus (pituus 2)
13.45 P15 300m P13 korkeus
14.00 T15 300m T11 kiekko
14.10
14.25 PALKINTOJENJAKO P15 pituus (pituus 1) T10 kuula
14.30
14.35 P15 2000m P10 pituus (pituus 2)
14.45 T15 2000m M
14.50 PALKINTOJENJAKO
15.00 T13/T12 1000m T9 korkeus
15.10 P12 keihäs M
15.20 T10/T11 1000m
15.25 T15 kuula
15.30 P11 pituus (pituus 1)
15.40 P10/P11 1000m
15.55 PALKINTOJENJAKO T13 korkeus
15.50 P12/P13 1000m
16.00 P9/T9 1000m
16.15 PALKINTOJENJAKO

Lyhenteiden selitykset:
pituus 1 = juoksusuoranmaalin puoleinen hyppypaikka
pituus 2 = 100m lähtöä lähinnä oleva hyppypaikka
hp1 = keihäänheittopaikka heittohäkin vieressä
hp2 = keihäänheittopaikka seiväspaikan vieressä