Jana yleisurheilun palkittavat 2020

Janakkalan Jana yleisurheilun palkitsemistilaisuutta ei vuonna 2020 voitu covid-19-pandemian vuoksi järjestää. Palkinnot tullaan kuitenkin jakamaan treeneissä heti vuoden alkupuolella tai niiden luovuttamisesta sovitaan myöhemmin. Lämpimät onnittelut kaikille palkituille!

Katso video palkittavista:

Puuhamaa-cup 2020

Puuhamaa-cupin pisteet 2020

15-vuotiaat

  1. Anniina Henttonen, 88 pistettä
  2. Helmi Lipsanen, 12 pistettä
  3. Julia Pitkänen, 4 pistettä

13-vuotiaat

  1. Hanna Henttonen, 67 pistettä
  2. Inka Hämäläinen, 63 pistettä
  3. Maija Santanen, 58 pistettä
  4. Meeri Koliseva, 49 pistettä
  5. Tuomas Räkköläinen, 45 pistettä

11-vuotiaat

  1. Onni Hyvölä, 23 pistettä
  2. Una Koskela, 12 pistettä
  3. Antti Saari, 8 pistettä
  4. Ella Sahila, 8 pistettä
  5. Aino Rokkanen, 7 pistettä

9-vuotiaat

  1. Aada Vähätalo, 67 pistettä
  2. Keira Maaniittu, 31 pistettä
  3. Tino Peltonen, 28 pistettä
  4. Aleksi Sahila, 26 pistettä
  5. Daniel Höljer, 23 pistettä

7-vuotiaat (osallistumisia 10 tai enemmän)

Leena Henttonen
Sampo Hyvölä
Keimo Paananen
Anna Hyvölä
Martta Kaltemaa

5-vuotiaat (osallistumisia 10 tai enemmän)

Aili Santanen
Hilda Salonen
Joonas Järvinen
Juliet Suontausta

Junnupistekisa 2020

Junnupistekisa 2020

  1. Aada Vähätalo, 25 pistettä
  2. Joonas Sohlman, 22 pistettä
  3. Aleksi Sahila, 20 pistettä
Seuraliiga 2020

Seuraliiga-pisteet 2020

  1. Iikka Alingué, 30,75 pistettä
  2. Lasse Hämelahti, 16,75 pistettä
  3. Sanni Kuparinen, 16 pistettä
SM-mitalistit 2020

HALLI

1. Iikka Alingué, pituus, M22
1. Iikka Alingué, 3-loikka, M22
2. Iikka Alingué, 3-loikka, M
3. Sanni Kuparinen, kiekko, N19

ULKONA

1. Iikka Alingué, pituus, M22
1. Sanni Kuparinen, kiekko, N19
1. Iikka Alingué, 3-loikka, M22
1. Lasse Hämelahti, 100 m, M22
3. Onni Ruokangas, keihäs, M17

Ikäluokan kymppikärki suomen tilastossa

10. Iikka Alingué, M pituus (7,30)
5. Iikka Alingué, M 3-loikka (15,85)
10. Petra Kallionpää, N22 3-loikka (11,85)
8. Lasse Hämelahti, M22 100 m (10,81)
3. Iikka Alingué, M22 pituus (7,30)
1. Iikka Alingué, M22 3-loikka (15,85)
3. Sanni Kuparinen, N19 kuula (13,02)
2. Sanni Kuparinen, N19 kiekko (48,80)
7. Nilla Rättyä, N19 kiekko (42,82)
4. Onni Ruokangas, M17 keihäs (72,81)
7. Hilja Niemi, N16 10 km maantiejuoksu (49,14)
9. Helmi Lipsanen, T15 3-loikka (11,01)
5. Tuuli Kulju, T14 kuula (12,11)
4. Akusti Ruokangas, P13 keihäs (48,94)
9. Venla Liukkonen, T13 korkeus (149)
9. Meeri Koliseva, T13 pituus (500)
2. Meeri Koliseva, T13 60m (8,22)
4. Meeri Koliseva, T13 200 m (27,47)
6. Maija Harju, T12 2000 m kävely (12.18,21
3. Aada Vähätalo, T9 kuula (6,83)

Vuoden pm-urheilija (9–15-v.)

Ada Vähätalo

Vuoden pm-urheilija (9–15-v.)

Joonas Sohlman

Vuoden urheilija, 9–11-vuotiaat

Lauri Lakso

Vuoden urheilija, 12–13-vuotiaat

Hanna Henttonen

Vuoden urheilija, 14–15-vuotiaat

Tuuli Kulju

Vuoden urheilija, 16–17-vuotiaat

Onni Ruokangas

Vuoden urheilija, 16–17-vuotiaat

Lotta Jalonen

Vuoden urheilija, 18–19-vuotiaat

Sanni Kuparinen

Vuoden urheilija

Iikka Alingué

Vuoden aikuisurheilija (yli 30-vuotiaat)

Petri Satto

Vuoden ohjaaja

Aleksandra Vaurasalo

Vuoden valmentaja

Jari Kataja

SVUL:n Uudenmaan piiri, urheilijastipendi

Lasse Hämelahti